| Arbor | 5/8 |
| קוטר | 9" |
| Grind | ATB |
| זווית וו | 10° |
| Kerf | .116" |
| Plate | .098" |
| שיניים | 72 |
| טכנולוגיות | Perma-SHIELD |
This Ultimate Cut-Off blade's teeth actually polish the material as it cuts. New laser-cut anti-vibration slots practically eliminate the vibration that resonates in standard blades, producing glass-smooth finishes. With a finish this perfect you won’t need stabilizers!




