| ARBOR | 1" |
| קוטר | 12" |
| GRIND | Hi-ATB |
| HOOK ANGLE | 2° |
| KERF | 126" |
| PLATE | 087" |
| שיניים | 96 |
| טכנולוגיות | Perma-SHIELD |
The LU80 saw blade provides flawless, chip free edges in veneered plywoods, fine moldings, melamine, laminates, and crosscuts in solid woods.
דרגת קרביד

גיאומטריית שיניים/ השחזה



